Jastrzębia Góra to świetna baza wypadowa. Polecamy wycieczki autokarowe do Gdańska, Gdyni i Sopotu, rejsy turystyczne z Helu i wiele innych.

Jastrzębia Góra TPD • Wycieczki autokarowe do Gdańska

Stocznia i Europejskie Centrum Solidarności

Jednym z miejsc, które koniecznie musicie odwiedzić podczas Zielonej szkoły, jest przepiękny Gdańsk, porównywany przez turystów – ze względu na swą niezwykłe urodę – jedynie z Krakowem.

Wyjątkowa architektura i wspaniała historia Gdańska zainteresują każdego. Szczególnie że w Gdańsku można zobaczyć tak wiele! Jednym z niezwykłych widoków jest Stocznia Gdańska ze swoimi zielonymi, widocznymi z daleka dźwigami.

Na jej terenie znajdziecie też Europejskie Centrum Solidarności, będące nie tylko przykładem najwyższej próby współczesnej architektury, lecz także posiadające bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i warsztatów dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ofertę dla rodzin.

ECS dba także o osoby z niepełnosprawnościami i udostępnia wózki inwalidzkie, umożliwia wejście z asystentem, a dla osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu przygotowało 2 ścieżki zwiedzania: w języku migowym bądź z audiodeskrypcją.

Główne Miasto

Na pewno zawędrujecie też na Główne Miasto w Gdańsku, które wszyscy turyści nazywają, oczywiście, Starym Miastem. W przeciwieństwie do Starego Miasta, które jest tuż obok, Główne Miasto odzyskało po wojnie swój pierwotny kształt dzięki odbudowie.

To właśnie tam znajdziecie Bazylikę Mariacką, która jest największym ceglanym kościołem w Europie! Odwiedzicie Panienkę z okienka, która wygląda na przechodniów codziennie punktualnie o godz. 17. Nie spóźnijcie się!

Zobaczycie także Dwór Artusa, pomnik Neptuna (czas na selfie!) , Wielką Zbrojownię, Halę Targową, wspaniały Ratusz oraz Złotą Bramę i zabytkowy żuraw nad Motławą.

Koniecznie zajrzyjcie też na ulicę Mariacką, jedną z najładniejszych gdańskich uliczek. Znajdźcie też baszty, których jest w Gdańsku kilka.

Nie tylko zabytki

Jeśli starczy Wam czasu, warto zobaczyć też: Gdański Teatr Szekspirowski, którego projekt zdobył wiele nagród dla najlepszego budynku w Polsce i można zwiedzać go codziennie z przewodnikiem. Okazjonalnie Gdański Teatr Szekspirowski organizuje też dni rodzinne, podczas których zabawa dla dzieci odbywa się również… na scenie!